Transport auta z USA

Transport auta z USA można zorganizować na wiele sposobów, a najbardziej popularnym sposobem na przewiezieniem samochodu ze Stanów Zjednoczonych, jest transport morski. Jednak nawet jeśli uwzględnimy transport statkiem wciąż mamy jeszcze kilka opcji do wyboru, o czym przekonasz się w tym artykule.

Ile kosztuje transport auta z USA

Transport samochodu z USA do Europy może potrwać albo około dziesięciu dni, albo około dwudziestu dni. Wszystko zaś będzie zależeć od tego, z jakiego portu wyruszy statek, czy będzie to wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, czy zachodnie wybrzeże. Zawsze też trzeba liczyć się z tym, że dostawy nie zawsze są terminowe, gdyż od czasu do czasu zdarzają się awarie, bądź też warunki pogodowe są na tyle złe, że przewóz załadunku się opóźnia. Jednak najczęściej jest tak, że statki docierają do miejsca przeznaczenia o wyznaczonym terminie, ponieważ większość z nich ściśle przestrzega procedur i harmonogramów podróży.

Transport z USA może odbyć się na przykład w systemie roll on-roll off (czyli „ro-ro”). Jest on zazwyczaj tańszy od transportu kontenerowego, ale musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie statki są przystosowane do przewozu samochodów w systemie ro-ro. Niższy koszt wynika stąd, że nie trzeba korzystać z kontenera, a więc nie jest potrzebny dźwig do rozładunku. Samochód zjeżdża z pokładu statku. Jednak nawet ta opcja, pomimo widocznych finansowych korzyści, nie jest pozbawiona wad. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że samochód jest przewożony bez żadnego bagażu. Poza tym nie wszystkie porty mogą przyjmować rorowce z tego względu, że nie są one zwyczajnie przystosowane do ich obsługi.

Na transport aut z USA w systemie ro-ro warto zdecydować się więc tak naprawdę tylko wtedy, gdy wiemy, że zakupiony przez nas samochód ma takie gabaryty, które wykluczają przewóz w kontenerze. W każdym innym przypadku powinniśmy wybrać nieco droższą opcję, a więc transport kontenerowcem, a wtedy będziemy mieć dwie opcje do wyboru: kontener 40 stopowy i kontener 20 stopowy. Koszt transportu auta z USA w tym pierwszym przypadku będzie niższy za to musimy pamiętać o tym, że transport będzie możliwy dopiero wtedy, gdy w kontenerze znajdzie się odpowiednia liczba pojazdów.

Zastanawiając się nad tym, ile kosztuje transport auta z USA, musimy liczyć się z tym, że możemy zapłacić jeszcze więcej, gdy wybierzemy kontener 20 stopowy. W takim przypadku mamy tę gwarancję, że nasz pojazd będzie przewożony oddzielnie, a więc transport będzie wtedy szybszy, a także bardziej bezpieczny.

Reklama