Rejestracja auta z USA

Rejestracja auta z USA nie jest taka prosta i oczywista, jak mogłoby się wydawać. Przebiega nieco inaczej, niż wtedy, gdybyśmy chcieli zarejestrować pojazd kupiony w Polsce. Na co warto uważać i o czym trzeba wiedzieć dowiesz się z tego artykułu.

Rejestracja auta z USA krok po kroku

Rejestracja auta z USA krok po kroku to najlepszy sposób na to, by dowiedzieć się, w jaki sposób zarejestrować pojazd sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych tak, by nie pominąć żadnych formalności. Przede wszystkim musimy udać się do urzędu celnego, gdzie będziemy musieli opłacić akcyzę. To jak dużo zapłacimy, będzie zależeć od tego, jak pojemny jest silnik naszego nowego samochodu z Ameryki. Jeśli nasze auto ma silnik o pojemności do tysiąca centymetrów sześciennych, wtedy zapłacimy trzy i jeden procent wartości celnej. Natomiast w przypadku kiedy pojemność silnika jest większa niż tysiąc centymetrów sześciennych, wtedy już zapłacimy osiemnaście i sześć procent wartości celnej.

Rejestracja samochodu z USA będzie możliwa nie wcześniej, niż po uiszczeniu opłaty w postaci akcyzy, jednak na tym cała procedura się nie kończy. Musimy jednak mieć tę świadomość, że opłata za akcyzę może wynieść sporą kwotę, zakładając, że na przykład wartość naszego samochodu to sto tysięcy złotych, a do tego ma on większy silnik – w takim przypadku akcyza może wynieść nawet dziewiętnaście tysięcy złotych.

Zanim udamy się do wydziału komunikacji, nie możemy zapomnieć o formalnościach. Wpisując w wyszukiwarce frazę rejestracja samochodu z USA dokumenty, będziemy mogli dowiedzieć się między innymi tego, że będziemy musieli zlecić tłumaczowi przysięgłemu przetłumaczenie wszystkich dokumentów dotyczących zakupionego przez nas pojazdu z Ameryki.

Kolejne koszty są związane z poniesieniem opłaty recyklingowej, a także z koniecznością wykupienia ubezpieczenia OC. Na koniec udajemy się do wydziału komunikacji, gdzie przedstawiamy wszystkie niezbędne dokumenty, a także uiszczamy opłatę za wydanie dowodu rejestracyjnego, za wydanie karty pojazdu, a także tablic rejestracyjnych. W ten sposób rejestracja pojazdu sprowadzonego ze Stanów Zjednoczonych stanie się faktem.

Reklama