Auto z USA opłaty

Auta sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych są tańsze od tych proponowanych na rodzimym rynku. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na kupno takiego pojazdu, który jest sprowadzany z Zachodu. Nie można jednak zapominać o opłatach, które wiążą się z importem takiego załadunku do kraju. Opłaty za auto z USA wiążą się między innymi z koniecznością wynajęcia firmy, która przeprowadzi licytację, z kosztami transportu, czy z kosztami, które są związane z dokonaniem przeglądu technicznego i przeróbek samochodu już w kraju.

Opłaty za sprowadzenie auta z USA

Jeśli chcesz kupić samochód sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych, z pewnością najpierw będziesz chciał się zorientować, ile taka operacja może kosztować. Zamiast więc wpisywać w wyszukiwarce hasło auto z USA opłaty, zapoznaj się z treścią tego artykułu.

Kiedy już powziąłeś decyzję o zakupie pojazdu z USA, najlepiej skorzystać z serwisów aukcyjnych, które proponują wiele ciekawych i kosztownych modeli. By wziąć udział w licytacji, trzeba się zarejestrować, w czym pomagają firmy zajmujące się prowadzeniem licytacji.

opłaty za auto z usaKorzystając z usług takiej firmy, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu stu-dwustu dolarów. Gdy już uda się wylicytować dany pojazd, możesz za niego zapłacić, a następnie zająć się sprowadzeniem go do kraju. Musisz więc ponieść koszty związane z transportem pojazdu z danego miejsca w USA do portu, co może cię kosztować od stu pięćdziesięciu do tysiąca dwustu dolarów, w zależności od tego, gdzie samochód się znajduje.

Kolejne opłaty będą związane z przewiezieniem samochodu z portu w Stanach Zjednoczonych do wybranego przez Ciebie portu w Europie. Transport będzie cię kosztować od pięciuset do tysiąca dolarów. Wyładunek wraz z dopełnieniem formalności do koszty w granicach od trzystu osiemdziesięciu do czterystu pięćdziesięciu euro, natomiast przewóz auta do kraju wiąże się z wydatkiem rzędu tysiąca dwustu-tysiąca pięciuset złotych plus opłata za przejazd drogą krajową viaTOLL.

Kiedy samochód znajdzie się już w kraju, trzeba będzie pokryć cło (10 procent wartości celnej pojazdu), akcyzę (3,1 procent wartości celnej dla aut o pojemności skokowej silnika do 2000 ccm, dla tych powyżej 2000 ccm 18,6 procent wartości celnej), podatek (23 procent wartości celnej).

Reklama