Koszt sprowadzenia auta z USA

Koszt sprowadzenia auta z USA wiąże się z kilkoma różnymi opłatami, które trzeba mieć na uwadze, kiedy zdecydujemy się kupić i przywieźć samochód ze Stanów Zjednoczonych. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę koszty, jakie są związane z samym transportem. Ze względu zaś na to, że nie można z góry przewidzieć, gdzie w USA znajdzie się samochód, który chcemy kupić, możemy określić, że zapłacimy w granicach do tysiąca dwustu dolarów. Jednak opłat jest znacznie więcej, a o tym, ile mogą one wynieść, dowiesz się z tego artykułu.

Ile kosztuje sprowadzenie auta z USA

Koszt sprowadzenia samochodu z USA można wyliczyć za pomocą specjalnego kalkulatora, jednak musimy pamiętać o tym, że będzie to tylko szacunek i symulacja, a nie rzeczywista wartość. Oprócz opłaty związanej z przewiezieniem samochodu do portu, będziemy musieli zapłacić za transport pojazdu do Europy. Mamy tutaj do wyboru dwie opcje, albo morską tańszą, albo powietrzną droższą. Najczęściej decydujemy się na ten pierwszy wariant i to nie tylko z tego względu, że jest tańszy, ale również dlatego, że jest bardziej komfortowy. Za transport morski zapłacimy w granicach tysiąca dolarów, jednak musimy wcześniej upewnić się, że cena ubezpieczenia jest już wliczona w transport.

Jeśli zdecydujemy się na transport kontenerowcem, wtedy musimy jeszcze doliczyć koszty związane z wyładowaniem naszego samochodu, co wiąże się z opłatą rzędu około czterystu euro. Wliczone są w to już wszelkie formalności, jakie trzeba będzie dopełnić na miejscu. Jeśli chodzi o koszt transportu pojazdu do kraju, to trudno jest go wyliczyć z tego względu, że jest kilka portów, do jakich może przybić statek z naszym samochodem – to na jaki się zdecydujemy, będzie się przekładał na większy, bądź mniejszy koszt związany z przetransportowaniem pojazdu do kraju. Najbardziej popularny jest port Bremerhaven, gdyż można liczyć na niższe opłaty i na szybsze dopełnienie formalności. Jeśli więc wybierzemy właśnie ten port, to koszt transportu auta do Polski będzie wynosić mniej więcej tysiąc pięćset złotych.

Reklama