Jak sprowadzić auto z USA

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak sprowadzić auto z USA, przekonamy się o tym, że jest wiele firm, które świadczą usługi w tym zakresie. Będziemy mogli nawet wybrać to przedsiębiorstwo, które proponuje najbardziej korzystną ofertę cenową, gdyż sprowadzanie używanych pojazdów ze Stanów Zjednoczonych stało się niezwykle modnym trendem i można to zjawisko obserwować już od kilku lat w naszym kraju. Jest to spowodowane głównie tym, że obecnie dolar jest dostępny po niższym kursie, a co za tym idzie, zakup samochodu z USA jest o wiele tańszy.

Czy opłaca się sprowadzić auto z USA?

Chcąc sobie odpowiedzieć na pytanie jak sprowadzić auto z USA, musimy najpierw dogłębnie przemyśleć naszą decyzję, zwłaszcza jeśli mamy nieodpartą chęć zakupu jednego z modeli samochodów dostępnego na amerykańskim rynku. Warto zauważyć, że dobrze wyposażony pojazd, który jest modelem wyższej klasy, kupimy w Stanach Zjednoczonych za 70% ceny identycznego auta, które jest dostępne w rodzimym salonie. Poza tym najczęściej jest tak, że samochód produkowany na rynek amerykański jest o wiele lepiej wyposażony, niż ten, który trafia do Europy.

Jeśli poszukujemy odpowiedzi na pytanie, czy opłaca się importować auto z USA, wystarczy tylko zrobić drobną kalkulację. Bardzo często sprowadza się pojazdy takich marek, jak BMW, Lexus, czy Jeep Grand Cherokee, a za te modele w Polsce zapłacimy nawet o sto tysięcy więcej. Jest to więc główna przyczyna tego, że wielu zmotoryzowanych decyduje się na zawarcie transakcji związanej ze sprowadzeniem auta z usa do kraju.

Czy opłaca się sprowadzić auto z USA

Jednak pomimo tego, że nie mamy obaw przed kupnem nowego auta ze Stanów Zjednoczonych, o tyle powinniśmy być bardziej ostrożni, jeśli chodzi o zakup używanego pojazdu z ameryki. Musimy wiedzieć, jak kupić auto z USA, żeby zwyczajnie nie przepłacić i to kilkakrotnie, zwłaszcza, jeśli naszym celem jest zakup używanego pojazdu. W niektórych przypadkach sprowadzanie samochodu z USA się zwyczajnie nie opłaca, ponieważ za sam transport zapłacimy fortunę. Tak może się zdarzyć, jeśli wybierzemy używane auto kompaktowe. Musimy też uważać na to, by nie kupić pojazdu powypadkowego, który nie będzie się już nadawać do dalszej jazdy. Najlepiej więc przed zakupem sprawdzić historię pojazdu, co będzie nas kosztować dodatkowe 20 dolarów, jednak wtedy wiemy, że nie kupujemy kota w worku.

Reklama