Auto z USA – koszty sprowadzenia samochodu

Jeśli zdecydujemy się kupić auto z USA, musimy liczyć się z tym, że za transport zapłacimy więcej, niż gdybyśmy chcieli sprowadzić pojazd z kraju znajdującego się w Europie.

Kiedy już kupimy samochód z USA, musimy go następnie przewieźć do określonego portu, a następnie za pośrednictwem firmy wysyłkowej umieścić pojazd w kontenerze i w końcu załadować na statek. Jeśli chodzi o koszty związane z transportem wewnętrznym, czyli z przewiezieniem auta z danego miejsca w Stanach Zjednoczonych do portu, to trudno jest je określić, gdyż wszystko zależy od odległości do portu, a także od tego, jak duży będzie zakupiony przez nas pojazd. Koszty takiego transportu mogą wynieść więc w granicach od 150 do 1200 dolarów.

Auto z USA koszty

Kiedy już samochód znajdzie się w porcie, będziemy musieli zdecydować się na przewoźnika, który przypłynie z naszym pojazdem do Europy – najlepiej postawić na firmę amerykańską, ponieważ ta jest bardziej solidna. Transport morski będzie nas kosztować w granicach od 500 do 1000 dolarów, a czas rejsu będzie zależeć od tego, do jakiego portu ma dobić statek z naszym pojazdem. Jeśli zdecydujemy się na Bremerhaven, to wtedy będziemy czekać na swój pojazd z ameryki do dwóch tygodni.

Jeśli chodzi o to, które porty są najbardziej popularne, to są to wspomniany Bremerhaven w Niemczech, holenderski Rotterdam i polska Gdynia. Chcąc zaoszczędzić na odprawie celnej, najlepiej przetransportować luksusowe auto z USA do Bremerhaven. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko ze względu na niższe koszty, ale również dlatego, że możemy liczyć na szybsze i mniej skomplikowane procedury. Jeśli chodzi o opłaty, to zapłacimy mniejszy podatek VAT (19 proc.), a za cło poniesiemy koszt rzędu 10 proc.

Elektryczne i luksusowe auta z USA

Przywożąc elektryczne auto z USA, musimy wyładować je z kontenera, a także dopełnić formalności celne, co w sumie będzie nas kosztować w granicach do 480 euro. Jeśli wybraliśmy port Bremerhaven, to wówczas koszt transportu samochodu do Polski wyniesie od 1200 do 1500 zł. W przypadku gdybyśmy kupili większy pojazd, bądź też bardziej ekskluzywny, wtedy zapłacimy odpowiednio więcej (cena jest najczęściej ustalana indywidualnie). Nie ma sensu przywozić auta na własny rachunek, ponieważ wtedy poniesiemy wyższe koszty, więc najlepiej nawiązać współpracę z firmą, która zajmie się wszystkimi formalnościami celnymi i transportowymi. Ostatnią opłatą, jaką będziemy musieli uiścić, będzie ta związana z korzystaniem z dróg krajowych viaTOLL.

Reklama